П'ятниця, 15.11.2024, 13:57
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | | Реєстрація | Вхід

Головна » 2011 » Лютий » 9 » 9 лютого - інформаційний день
9 лютого - інформаційний день
15:29
    9 лютого в області оголошено інформаційним днем на тему: "Про виконання розпорядження облдержадміністрації від 21.06.2010 № 140 "Про затвердження Комплексного плану дій щодо реалізації положень, пріоритетів і завдань Послання Президента України Віктора Януковича до Українського народу”".
    Відповідні інформаційні заходи сьогодні відбуваються в установах, організація району.
      Тематичний інформаційний матеріал
Матеріали для виступів
    Про виконання розпорядження облдержадміністрації від 21.06.2010
    № 140 "Про затвердження Комплексного плану дій щодо реалізації
       положень, пріоритетів і завдань Послання Президента України
                    Віктора Януковича до Українського народу”.
 У Посланні Президента України Віктора Януковича до Українського народу визначено мету діяльності влади – "...можливо, вперше за всю новітню історію, ми з вами отримали шанс спокійно, безконфліктно взятися за роботу і почати нарешті будувати Україну для людей, а не для влади”.
"Необхідно: 
- забезпечити високий рівень і якість українського суспільства, як "суспільства середнього класу”;
- реалізувати мрію українців про сильну, справедливу і консолідовану демократичну республіку;
- увійти в число провідної "двадцятки” світу як сучасна держава з конкурентною економікою ХХІ століття;
- реалізувати європейський вибір – такою я бачу інтегральну національну мету, що здатна об’єднати усіх моїх співвітчизників”. 
На виконання завдань, визначених у Посланні Президента України Віктора Януковича до Українського народу, прийнято розпорядження Черкаської обласної державної адміністрації від 21 червня 2010 року        № 140 "Про затвердження Комплексного плану дій щодо реалізації положень, пріоритетів і завдань Послання Президента України Віктора Януковича до Українського народу”. Комплексним планом передбачено конкретні заходи, конкретні виконавці і конкретні терміни. Пройшло лише півроку з дня затвердження Комплексного плану, а ми можемо вже говорити про певні результати його виконання.
                                Стійке економічне зростання
У сфері промислового виробництва
   За підсумками роботи у 2010 році в промисловості області забезпечено темпи росту обсягів виробництва 117,1 відсотка проти відповідного періоду минулого року при контрольному показнику 107,4 відсотка.  
Здійснюється аналіз  економічно-фінансового стану кожного підприємства області, підготовка узгоджених заходів щодо забезпечення стабілізації їх діяльності. В результаті проведеної роботи підписана та затверджена на засіданні комітету кредиторів мирова угода між Державним підприємством НВК "Фотоприлад” та головою комітету кредиторів - Державної податкової інспекції у м. Черкаси, яка передбачає розстрочення кредиторських вимог в сумі 12,3 млн.грн. на 5 років. 28.12.2010 господарським судом Черкаської області затверджено мирову угоду та припинено справу про банкрутство ДП НВК "Фотоприлад”. Проведено нараду щодо виведення Черкаського державного  заводу хімічних реактивів з процедури банкрутства та погашення кредиторської заборгованості  перед Пенсійним фондом України та до бюджету.
З метою погашення заборгованості із заробітної плати реалізовано майна підприємства, незадіяного у виробничому процесі, у сумі 430,0 тис.грн.
   Із 74 підприємств житлово-комунального господарства області станом на 01.01.2011 - 3 підприємства мають заборгованість з виплати заробітної плати на суму 279,9 тис.грн. У порівнянні до попереднього місяця заборгованість зменшилась на 854,9 тис.грн., а до початку року – на 892,5 тис.грн. Кількість працівників, що мають заборгованість із заробітної плати складає 151 особа.
На вказаних підприємствах зайнято 7569 працівників. Станом на 01.01.2011 середня заробітна плата працівників житлово-комунального господарства області становить 2168,2 грн.
Підгалуззю житлово-комунального господарства є:
• теплоенергетика, в ній працює 1909 осіб;
• житлове господарство, в ній працює 1712 осіб;
• водопровідно-каналізаційне господарство, в ній працює 1649 осіб.
За оперативними даними підприємств житлово-комунального господарства області за 2010 рік, надано житлово-комунальних послуг на суму 589,6 млн.грн., отримано виручки за послуги – 589,5 млн.грн., рівень розрахунків споживачів - 98% ( з них населенню надано послуг –           331,2 млн.грн., отримано виручки – 317,0 млн.грн., рівень розрахунків 96%.)
Станом на 01.01.2011 заборгованість споживачів перед підприємствами житлово-комунального господарства за отримані послуги склала                133,0 млн.грн., з неї заборгованість населення – 90,5 млн.грн. В порівнянні в 2009 році заборгованість складала 123,6млн.грн., населення – 88,6 млн.грн.
Посилюється  кооперація  між   підприємствами області для активізації їх діяльності. Так, дочірнє підприємство "Автоскладальний завод № 2” ПАТ "Богдан-Моторс” та ВАТ "Черкаський автобус” співпрацює із ТОВ "Лакофарбовий завод "Аврора”  (постачання лакофарбових виробів) та ТОВ "Оріон-Гласс” (постачання безпечного автомобільного скла).
Підприємствами області впроваджуються новітні види техніки та технологічних процесів. Заходи щодо впровадження нових видів техніки та технологічних процесів здійснювали підприємства: ТОВ МВВФ «Енергетик» (котли водогрійні та парові), ВАТ «Восход» (нові види ґрунтообробної техніки та технологічні процеси), ВАТ „Уманьферммаш”, ВАТ „Мегомметр”.
З метою активізації інноваційної діяльності у промисловості області, управлінню освіти і науки облдержадміністрації необхідно використати науковий потенціал ДП «Український державний науково-дослідний і проектний інститут легкої промисловості», ДП «Черкаський науково-дослідний інститут техніко-економічної і економічної інформації в хімічній промисловості». На двох промислових підприємствах Золотоніського району проведена реалізація інвестиційних проектів з модернізації техніки та виробничого обладнання, зокрема: ТДВ "Пальмірацукор” - в ході реалізації інвестиційного проекту підприємством проведено заміну застарілої станції доочистки на нову, що покращило якість очистки буряків від домішок та якість бурякової стружки; замінено старі центрифуги на нові, що зменшує зону обслуговування, автоматизує процес центрифугування цукру; встановлено преси глибокого жому "Stord”, що дає змогу зменшити кількість сухих речовин і зменшує витрати природного газу для сушки жому; замінено гранулятори сухого жому, що збільшує добову потужність жомосушки, тощо. Гельмязівський хлібокомбінат - придбано тісторозкаточну машина, тісторозподілювач, взбивальна машина, замінено пальник в печі, придбана машина ''Газель'', протягом 2007 року придбана та встановлена піч "Муссон – ротор "для випічки хліба, хлібобулочних та кондитерських виробів, у 2008 році придбано макаронну машину та комп’ютерну техніку.
За підсумками роботи у 2010 році на ВАТ "Черкаський автобус” проти відповідного періоду минулого року збільшено виробництво автобусів малого класу на 61,1 відсотка.
На ДП "Автоскладальний завод № 2” ПАТ "Богдан-Моторс” темпи приросту виробництва легкових автомобілів за 2010 рік проти 2009 року становлять 31,5 відсотка. За звітний період на підприємстві виготовлено     951 вантажних автомобілів "Bogdan 2310 pick-up”.
 На ВАТ "Азот" за 2010 рік проти 2009 року вироблено добрив азотних мінеральних чи хімічних на 6,1% більше.

1.1. У сфері харчової промисловості
За січень-листопад виробництво харчових продуктів та напоїв збільшилося проти відповідного періоду 2009 року на 25,3 відсотка. Зросло виробництво м’яса, включаючи субпродукти І категорії,  риби приготовленої та консервів з риби, олії нерафінованої, масла вершкового,  сирів жирних, борошна, круп, цукру, горілчаних та безалкогольних напоїв. За 2011 рік зростання обсягів виробництва у галузі очікується на рівні 5,7 відсотка.
    Станом на 01.01.2011 на 19 підприємствах харчової промисловості області сертифіковано системи управління якістю (СУЯ) на відповідність вимогам стандартів ДСТУ ISO 9001-2001, ДСТУ ISO 9001:2009 (ISO 9001:2000, ISO 9001:2008); на 8 - системи управління безпечністю харчових продуктів на відповідність вимог стандартів ISO 22000:2005, ДСТУ ISO 22000:2007, ДСТУ 4161-2003.
   Протягом IV кварталу ДП "Черкасистандартметрологія" співпрацювало з підприємствами у сфері надання інформаційно-методичної допомоги з питань розробки та впровадження систем управління якістю відповідно до вимог стандарту ДСТУ ISO 9001:2009 , а саме з МПП „Агропромресурси”  (м. Умань) та ДП „Перемога Нова” (с. Будище, Черкаський р-н).
    ДП«Черкасистандартметрологія» активно співпрацює з підприємствами з питань розробки та впровадження систем управління безпечністю харчових продуктів: відповідно до вимог стандарту ДСТУ 4161-2003  ВАТ „Черкасихліб” (м. Черкаси); відповідно до вимог стандарту ДСТУ ISO 22000:2007 ДП „Перемога Нова” (с. Будище, Черкаський р-н).
З метою просування продукції  місцевого виробника  на внутрішній та зовнішній споживчий  ринок  проводиться  робота по залученню підприємств   області   до  участі у національних та  міжнародних    виставкових заходах.   На   загальнодержавному    рівні – 10 підприємств   області   взяли  участь  у заходах. На регіональному рівні – більше 20.
    9-10 листопада 2010 року проходила Національна виставка «100 найкращих товарів України», на якій були представлені кращі зразки продукції українських виробників. Переможцями стали п’ять підприємств області. Серед них 3 підприємства з виробництва харчовий продуктів та напоїв, а саме: ВАТ «Канівський маслосирзавод», ЗАТ «Миронівська птахофабрика», ДП «Косарський спиртовий завод». Лауреатами стали  ВАТ «Черкасихліб», ВАТ «Іркліївський маслосирзавод»,  ФОП "Плужник В.М.” Фіналістом стало ПП «Імперіал плюс».
  Завдяки заходам, які вживаються на рівні області, забезпечується формування необхідних продовольчих балансів та сировинних ресурсів. Прогнозоване виробництво зерна перевищить майже в 14 разів продовольчу потребу в зерні, овочів – в 1,2, картоплі – в 4,2, м’яса – в 3,7, молока – в півтора, яєць – в 2,2 рази.
Сільськогосподарське виробництво задовольняє повністю потреби підприємств харчової та переробної промисловості у сировині, а ті в свою чергу виробляють продукцію, яка забезпечує потреби населення у продуктах харчування, а саме у м’ясі і м’ясопродуктах, молокопродуктах, хлібі, яйцях, цукрі, картоплі, овочах, олії.
 В області з початку року вироблено:
 - м’яса 220 тис. тонн при потребі мешканців регіону в ньому за нормами споживання  за цей період 50 тис. тонн;
 - молока і молокопродуктів у перерахунку на молоко 391,2 тис. тонн при потребі 341 тис. тонн;
 - цукру 79,3 тис тонн при потребі 61 тис. тонн.
 За рівнем середньодушового споживання продуктів харчування Черкащина перевищує середні показники по Україні. На одну особу ми споживаємо продовольчих товарів більш, ніж у державі за виключенням фруктів, де ми ще не досягли середньодержавного рівня.
 Із десяти основних видів продуктів харчування по восьми, а саме: хлібопродукти, цукор, яйця, картопля, овочі споживаються  населенням вище рекомендованих норм. 
Однак, ми не задовольняємо попит населення у ковбасних виробах, молоці обробленому, сирі кисломолочному та плавленому, кисломолочних продуктах, крупах, макаронних і кондитерських виробах, безалкогольних напоях та пиві, які завозяться з інших областей.
Виробничі потужності дозволяють повністю забезпечити населення хлібом і хлібобулочними виробами, борошном, цукром.
 Згідно з оперативними даними, на внутрішньому ринку через всі канали реалізації продається 66,6 відсотка м’яса і м’ясопродуктів, 84,3 відсотка хліба і хлібобулочних виробів, 75,9 відсотка олії,  97 відсотків яєць, 76,5 відсотка лікеро – горілчаних виробів, що виробляються на території області. Загальний обсяг власних продовольчих товарів у товарообігу складає 37,6 відсотків.
 З метою недопущення зростання вартості основних продуктів харчування та забезпечення населення ними за прийнятними цінами в містах та райцентрах проведено 532 ярмарки, на яких реалізовано 195 тонн м’ясопродуктів, 650 тонн овочів і фруктів, 310 тис. шт. яєць, 110 тонн цукру, тощо на загальну суму майже 21 млн. грн. Їх вартість на 15 – 20 відсотків була нижчою ринкових.
На виконання доручення голови облдержадміністрації С. Б. Тулуба в області відкрито та функціонують 74 відділи в закладах торгівлі по продажу продуктів харчування незахищеним верствам населення, так званий «Споживчий кошик ». В них реалізуються продукти першої необхідності за цінами на 5-30 відсотків нижчими від цін в торгівельній  мережі.

1.3 У сільськогосподарському виробництві
 Для досягнення бездефіцитного балансу гумусу і поживних речовин в господарствах Черкаської області слід вносити не менше 8 т/га органічних та 180 кг/га діючої речовини мінеральних добрив. Згідно розробленої Програми «Родючість 2008-2015» під урожай 2010 року в середньому по Черкаській області мали виробити 3,6 млн. тонн органічних добрив (3,0 т/га)  та внести 102,1 тис. тонн поживних речовин мінеральних добрив (85,1 кг/га). Внаслідок економічної  кризи та дефіциту коштів під урожай 2010 року, за даними оперативної звітності, внесено лише 71,36 тис. тонн поживних речовин мінеральних добрив та 1180,5 тис. тонн органічних добрив, що становить відповідно 69,9 і 32,8 % до планових показників Програми. Проте, в порівнянні з попереднім  роком обсяги внесення  мінеральних добрив в цілому по області зросли на 13,2 тис. тонн, або на 22,3%, а такі райони, як  Корсунь-Шевченківський, Канівський та Черкаський досягли показників Програми «Родючість 2008-2015». Так, під урожай 2010 року в Корсунь-Шевченківському районі внесено 5,1 тис. тонн елементів живлення (близько 150 кг/га). На фоні загального дефіциту гумусу такі господарства, як СТОВ «Придніпровське», СВК «Міжгір’я», ТОВ «Світанок», СТОВ «Лящівка» (Чорнобаївського району), ВАТ «Уманське племпідприємство», ТОВ НВФ «Урожай» вносять 7-12 т/га органічних добрив. Внаслідок відсутності державної підтримки хімічної меліорації за 2009 рік проведено вапнування ґрунтів лише на 13,4 тис. га за кошти сільськогосподарських підприємств.
Проблема органічної речовини вирішується шляхом використання нетоварної частини врожаю (з обов’язковим внесенням 8-10 кг азотних добрив на 1 т соломи чи стебел), культивуванням сидеральних культур, розширенням площі посіву багаторічних бобових трав та шляхом переходу на мінімальний обробіток ґрунту, що дозволяє зменшити коефіцієнт його мінералізації, та запровадженням заходів, які зменшують прояв ерозійних процесів.
З метою нарощування обсягів виробництва, спрощення шляхів купівлі-продажу  сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки виробниками всіх форм власності, стримання росту цін на продовольчі товари, створення додаткових робочих місць і забезпечення продовольчої безпеки  та відповідно до Закону України від 25.06.2009 №1561-VІ «Про оптові ринки сільськогосподарської продукції» в області продовжується робота щодо будівництва оптово-роздрібного ринку сільськогосподарської продукції ТОВ «Черкаси-Агроцентр».
Планується  завершення   будівництва та пуск в експлуатацію цеху з переробки ріпаку в ТОВ "Красногірське”   Золотоніського району та заводу з виробництву біопалива із зерна   кукурудзи потужністю 100 тис. т етанолу на рік в ТОВ "Корон-Агро”   м. Золотоноша.  Для забезпечення сировиною  переробних підприємств ТОВ "Красногірське” Золотоніського району та  ТОВ "Корон-Агро” м. Золотоноша (готовність до закінчення будівництва складає 72 відсотоки), збільшено посівні площі в 2010 році: по Золотоніському та сусідніх районах: ріпаку 12 тис.га, кукурудзи 74,1 тис. гектарів. В 2011 році  заплановано збільшення посівних площ по цих  культурах у вищезгаданих районах на 1-2 відсотки від рівня 2010 року.
З метою вивчення передового досвіду використання новітніх зразків сільськогосподарської техніки, працівники Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації  взяли участь в роботі виставки Агро-2010 /м.Київ/; виставки сільгосптехніки виробництва  закордоних фірм: Клаас, Амазон. Рієла, Хорш, Лемкен та інші, що відбулась 01.07.2010 року в Німецькому аграрному центрі / смт. Поташ /. Головним управлінням агропромислового розвитку, на базі сільськогосподарських підприємств області за участю керівників районних управлінь агропромислового розвитку та спеціалістів, проведено ряд  семінарів, практичних занять та «Днів поля»  з ефективного використання техніки при впровадженні новітніх енергозберігаючих технологій обробітку ґрунту та вирощуванні сільськогосподарських  культур.

1.4   У сфері торгівлі та надання послуг
В 2010 році у регіонах області проводилась відповідна робота щодо розширення та формування  сучасної інфраструктури торговельної мережі, впровадження прогресивних форм торговельного обслуговування населення. За рахунок розвитку  підприємництва відбувалося  подальше розширення  виїзної форми торговельного обслуговування  сільських жителів, особливо у віддалених і  малонаселених пунктах. Протягом 2010 року торговельна мережа  області  збільшилась на 108  об’єктів торгівлі.
Розширюється мережа сучасних маркетів, прогресивних форм..
Додаток
Матеріали для виступів

    Про виконання розпорядження облдержадміністрації від 21.06.2010
    № 140 "Про затвердження Комплексного плану дій щодо реалізації
       положень, пріоритетів і завдань Послання Президента України
                    Віктора Януковича до Українського народу”.
 У Посланні Президента України Віктора Януковича до Українського народу визначено мету діяльності влади – "...можливо, вперше за всю новітню історію, ми з вами отримали шанс спокійно, безконфліктно взятися за роботу і почати нарешті будувати Україну для людей, а не для влади”.
"Необхідно: 
- забезпечити високий рівень і якість українського суспільства, як "суспільства середнього класу”;
- реалізувати мрію українців про сильну, справедливу і консолідовану демократичну республіку;
- увійти в число провідної "двадцятки” світу як сучасна держава з конкурентною економікою ХХІ століття;
- реалізувати європейський вибір – такою я бачу інтегральну національну мету, що здатна об’єднати усіх моїх співвітчизників”. 
На виконання завдань, визначених у Посланні Президента України Віктора Януковича до Українського народу, прийнято розпорядження Черкаської обласної державної адміністрації від 21 червня 2010 року        № 140 "Про затвердження Комплексного плану дій щодо реалізації положень, пріоритетів і завдань Послання Президента України Віктора Януковича до Українського народу”. Комплексним планом передбачено конкретні заходи, конкретні виконавці і конкретні терміни. Пройшло лише півроку з дня затвердження Комплексного плану, а ми можемо вже говорити про певні результати його виконання.
Стійке економічне зростання
У сфері промислового виробництва
   За підсумками роботи у 2010 році в промисловості області забезпечено темпи росту обсягів виробництва 117,1 відсотка проти відповідного періоду минулого року при контрольному показнику 107,4 відсотка.  
Здійснюється аналіз  економічно-фінансового стану кожного підприємства області, підготовка узгоджених заходів щодо забезпечення стабілізації їх діяльності. В результаті проведеної роботи підписана та затверджена на засіданні комітету кредиторів мирова угода між Державним підприємством НВК "Фотоприлад” та головою комітету кредиторів - Державної податкової інспекції у м. Черкаси, яка передбачає розстрочення кредиторських вимог в сумі 12,3 млн.грн. на 5 років. 28.12.2010 господарським судом Черкаської області затверджено мирову угоду та припинено справу про банкрутство ДП НВК "Фотоприлад”. Проведено нараду щодо виведення Черкаського державного  заводу хімічних реактивів з процедури банкрутства та погашення кредиторської заборгованості  перед Пенсійним фондом України та до бюджету.
З метою погашення заборгованості із заробітної плати реалізовано майна підприємства, незадіяного у виробничому процесі, у сумі 430,0 тис.грн.
   Із 74 підприємств житлово-комунального господарства області станом на 01.01.2011 - 3 підприємства мають заборгованість з виплати заробітної плати на суму 279,9 тис.грн. У порівнянні до попереднього місяця заборгованість зменшилась на 854,9 тис.грн., а до початку року – на 892,5 тис.грн. Кількість працівників, що мають заборгованість із заробітної плати складає 151 особа.
На вказаних підприємствах зайнято 7569 працівників. Станом на 01.01.2011 середня заробітна плата працівників житлово-комунального господарства області становить 2168,2 грн.
Підгалуззю житлово-комунального господарства є:
• теплоенергетика, в ній працює 1909 осіб;
• житлове господарство, в ній працює 1712 осіб;
• водопровідно-каналізаційне господарство, в ній працює 1649 осіб.
За оперативними даними підприємств житлово-комунального господарства області за 2010 рік, надано житлово-комунальних послуг на суму 589,6 млн.грн., отримано виручки за послуги – 589,5 млн.грн., рівень розрахунків споживачів - 98% ( з них населенню надано послуг –           331,2 млн.грн., отримано виручки – 317,0 млн.грн., рівень розрахунків 96%.)
Станом на 01.01.2011 заборгованість споживачів перед підприємствами житлово-комунального господарства за отримані послуги склала                133,0 млн.грн., з неї заборгованість населення – 90,5 млн.грн. В порівнянні в 2009 році заборгованість складала 123,6млн.грн., населення – 88,6 млн.грн.
Посилюється  кооперація  між   підприємствами області для активізації їх діяльності. Так, дочірнє підприємство "Автоскладальний завод № 2” ПАТ "Богдан-Моторс” та ВАТ "Черкаський автобус” співпрацює із ТОВ "Лакофарбовий завод "Аврора”  (постачання лакофарбових виробів) та ТОВ "Оріон-Гласс” (постачання безпечного автомобільного скла).
Підприємствами області впроваджуються новітні види техніки та технологічних процесів. Заходи щодо впровадження нових видів техніки та технологічних процесів здійснювали підприємства: ТОВ МВВФ «Енергетик» (котли водогрійні та парові), ВАТ «Восход» (нові види ґрунтообробної техніки та технологічні процеси), ВАТ „Уманьферммаш”, ВАТ „Мегомметр”.
З метою активізації інноваційної діяльності у промисловості області, управлінню освіти і науки облдержадміністрації необхідно використати науковий потенціал ДП «Український державний науково-дослідний і проектний інститут легкої промисловості», ДП «Черкаський науково-дослідний інститут техніко-економічної і економічної інформації в хімічній промисловості». На двох промислових підприємствах Золотоніського району проведена реалізація інвестиційних проектів з модернізації техніки та виробничого обладнання, зокрема: ТДВ "Пальмірацукор” - в ході реалізації інвестиційного проекту підприємством проведено заміну застарілої станції доочистки на нову, що покращило якість очистки буряків від домішок та якість бурякової стружки; замінено старі центрифуги на нові, що зменшує зону обслуговування, автоматизує процес центрифугування цукру; встановлено преси глибокого жому "Stord”, що дає змогу зменшити кількість сухих речовин і зменшує витрати природного газу для сушки жому; замінено гранулятори сухого жому, що збільшує добову потужність жомосушки, тощо. Гельмязівський хлібокомбінат - придбано тісторозкаточну машина, тісторозподілювач, взбивальна машина, замінено пальник в печі, придбана машина ''Газель'', протягом 2007 року придбана та встановлена піч "Муссон – ротор "для випічки хліба, хлібобулочних та кондитерських виробів, у 2008 році придбано макаронну машину та комп’ютерну техніку.
За підсумками роботи у 2010 році на ВАТ "Черкаський автобус” проти відповідного періоду минулого року збільшено виробництво автобусів малого класу на 61,1 відсотка.
На ДП "Автоскладальний завод № 2” ПАТ "Богдан-Моторс” темпи приросту виробництва легкових автомобілів за 2010 рік проти 2009 року становлять 31,5 відсотка. За звітний період на підприємстві виготовлено     951 вантажних автомобілів "Bogdan 2310 pick-up”.
 На ВАТ "Азот" за 2010 рік проти 2009 року вироблено добрив азотних мінеральних чи хімічних на 6,1% більше.

1.1. У сфері харчової промисловості
За січень-листопад виробництво харчових продуктів та напоїв збільшилося проти відповідного періоду 2009 року на 25,3 відсотка. Зросло виробництво м’яса, включаючи субпродукти І категорії,  риби приготовленої та консервів з риби, олії нерафінованої, масла вершкового,  сирів жирних, борошна, круп, цукру, горілчаних та безалкогольних напоїв. За 2011 рік зростання обсягів виробництва у галузі очікується на рівні 5,7 відсотка.
    Станом на 01.01.2011 на 19 підприємствах харчової промисловості області сертифіковано системи управління якістю (СУЯ) на відповідність вимогам стандартів ДСТУ ISO 9001-2001, ДСТУ ISO 9001:2009 (ISO 9001:2000, ISO 9001:2008); на 8 - системи управління безпечністю харчових продуктів на відповідність вимог стандартів ISO 22000:2005, ДСТУ ISO 22000:2007, ДСТУ 4161-2003.
   Протягом IV кварталу ДП "Черкасистандартметрологія" співпрацювало з підприємствами у сфері надання інформаційно-методичної допомоги з питань розробки та впровадження систем управління якістю відповідно до вимог стандарту ДСТУ ISO 9001:2009 , а саме з МПП „Агропромресурси”  (м. Умань) та ДП „Перемога Нова” (с. Будище, Черкаський р-н).
    ДП«Черкасистандартметрологія» активно співпрацює з підприємствами з питань розробки та впровадження систем управління безпечністю харчових продуктів: відповідно до вимог стандарту ДСТУ 4161-2003  ВАТ „Черкасихліб” (м. Черкаси); відповідно до вимог стандарту ДСТУ ISO 22000:2007 ДП „Перемога Нова” (с. Будище, Черкаський р-н).
З метою просування продукції  місцевого виробника  на внутрішній та зовнішній споживчий  ринок  проводиться  робота по залученню підприємств   області   до  участі у національних та  міжнародних    виставкових заходах.   На   загальнодержавному    рівні – 10 підприємств   області   взяли  участь  у заходах. На регіональному рівні – більше 20.
    9-10 листопада 2010 року проходила Національна виставка «100 найкращих товарів України», на якій були представлені кращі зразки продукції українських виробників. Переможцями стали п’ять підприємств області. Серед них 3 підприємства з виробництва харчовий продуктів та напоїв, а саме: ВАТ «Канівський маслосирзавод», ЗАТ «Миронівська птахофабрика», ДП «Косарський спиртовий завод». Лауреатами стали  ВАТ «Черкасихліб», ВАТ «Іркліївський маслосирзавод»,  ФОП "Плужник В.М.” Фіналістом стало ПП «Імперіал плюс».
  Завдяки заходам, які вживаються на рівні області, забезпечується формування необхідних продовольчих балансів та сировинних ресурсів. Прогнозоване виробництво зерна перевищить майже в 14 разів продовольчу потребу в зерні, овочів – в 1,2, картоплі – в 4,2, м’яса – в 3,7, молока – в півтора, яєць – в 2,2 рази.
Сільськогосподарське виробництво задовольняє повністю потреби підприємств харчової та переробної промисловості у сировині, а ті в свою чергу виробляють продукцію, яка забезпечує потреби населення у продуктах харчування, а саме у м’ясі і м’ясопродуктах, молокопродуктах, хлібі, яйцях, цукрі, картоплі, овочах, олії.
 В області з початку року вироблено:
 - м’яса 220 тис. тонн при потребі мешканців регіону в ньому за нормами споживання  за цей період 50 тис. тонн;
 - молока і молокопродуктів у перерахунку на молоко 391,2 тис. тонн при потребі 341 тис. тонн;
 - цукру 79,3 тис тонн при потребі 61 тис. тонн.
 За рівнем середньодушового споживання продуктів харчування Черкащина перевищує середні показники по Україні. На одну особу ми споживаємо продовольчих товарів більш, ніж у державі за виключенням фруктів, де ми ще не досягли середньодержавного рівня.
 Із десяти основних видів продуктів харчування по восьми, а саме: хлібопродукти, цукор, яйця, картопля, овочі споживаються  населенням вище рекомендованих норм. 
Однак, ми не задовольняємо попит населення у ковбасних виробах, молоці обробленому, сирі кисломолочному та плавленому, кисломолочних продуктах, крупах, макаронних і кондитерських виробах, безалкогольних напоях та пиві, які завозяться з інших областей.
Виробничі потужності дозволяють повністю забезпечити населення хлібом і хлібобулочними виробами, борошном, цукром.
 Згідно з оперативними даними, на внутрішньому ринку через всі канали реалізації продається 66,6 відсотка м’яса і м’ясопродуктів, 84,3 відсотка хліба і хлібобулочних виробів, 75,9 відсотка олії,  97 відсотків яєць, 76,5 відсотка лікеро – горілчаних виробів, що виробляються на території області. Загальний обсяг власних продовольчих товарів у товарообігу складає 37,6 відсотків.
 З метою недопущення зростання вартості основних продуктів харчування та забезпечення населення ними за прийнятними цінами в містах та райцентрах проведено 532 ярмарки, на яких реалізовано 195 тонн м’ясопродуктів, 650 тонн овочів і фруктів, 310 тис. шт. яєць, 110 тонн цукру, тощо на загальну суму майже 21 млн. грн. Їх вартість на 15 – 20 відсотків була нижчою ринкових.
На виконання доручення голови облдержадміністрації С. Б. Тулуба в області відкрито та функціонують 74 відділи в закладах торгівлі по продажу продуктів харчування незахищеним верствам населення, так званий «Споживчий кошик ». В них реалізуються продукти першої необхідності за цінами на 5-30 відсотків нижчими від цін в торгівельній  мережі.

1.3 У сільськогосподарському виробництві
 Для досягнення бездефіцитного балансу гумусу і поживних речовин в господарствах Черкаської області слід вносити не менше 8 т/га органічних та 180 кг/га діючої речовини мінеральних добрив. Згідно розробленої Програми «Родючість 2008-2015» під урожай 2010 року в середньому по Черкаській області мали виробити 3,6 млн. тонн органічних добрив (3,0 т/га)  та внести 102,1 тис. тонн поживних речовин мінеральних добрив (85,1 кг/га). Внаслідок економічної  кризи та дефіциту коштів під урожай 2010 року, за даними оперативної звітності, внесено лише 71,36 тис. тонн поживних речовин мінеральних добрив та 1180,5 тис. тонн органічних добрив, що становить відповідно 69,9 і 32,8 % до планових показників Програми. Проте, в порівнянні з попереднім  роком обсяги внесення  мінеральних добрив в цілому по області зросли на 13,2 тис. тонн, або на 22,3%, а такі райони, як  Корсунь-Шевченківський, Канівський та Черкаський досягли показників Програми «Родючість 2008-2015». Так, під урожай 2010 року в Корсунь-Шевченківському районі внесено 5,1 тис. тонн елементів живлення (близько 150 кг/га). На фоні загального дефіциту гумусу такі господарства, як СТОВ «Придніпровське», СВК «Міжгір’я», ТОВ «Світанок», СТОВ «Лящівка» (Чорнобаївського району), ВАТ «Уманське племпідприємство», ТОВ НВФ «Урожай» вносять 7-12 т/га органічних добрив. Внаслідок відсутності державної підтримки хімічної меліорації за 2009 рік проведено вапнування ґрунтів лише на 13,4 тис. га за кошти сільськогосподарських підприємств.
Проблема органічної речовини вирішується шляхом використання нетоварної частини врожаю (з обов’язковим внесенням 8-10 кг азотних добрив на 1 т соломи чи стебел), культивуванням сидеральних культур, розширенням площі посіву багаторічних бобових трав та шляхом переходу на мінімальний обробіток ґрунту, що дозволяє зменшити коефіцієнт його мінералізації, та запровадженням заходів, які зменшують прояв ерозійних процесів.
З метою нарощування обсягів виробництва, спрощення шляхів купівлі-продажу  сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки виробниками всіх форм власності, стримання росту цін на продовольчі товари, створення додаткових робочих місць і забезпечення продовольчої безпеки  та відповідно до Закону України від 25.06.2009 №1561-VІ «Про оптові ринки сільськогосподарської продукції» в області продовжується робота щодо будівництва оптово-роздрібного ринку сільськогосподарської продукції ТОВ «Черкаси-Агроцентр».
Планується  завершення   будівництва та пуск в експлуатацію цеху з переробки ріпаку в ТОВ "Красногірське”   Золотоніського району та заводу з виробництву біопалива із зерна   кукурудзи потужністю 100 тис. т етанолу на рік в ТОВ "Корон-Агро”   м. Золотоноша.  Для забезпечення сировиною  переробних підприємств ТОВ "Красногірське” Золотоніського району та  ТОВ "Корон-Агро” м. Золотоноша (готовність до закінчення будівництва складає 72 відсотоки), збільшено посівні площі в 2010 році: по Золотоніському та сусідніх районах: ріпаку 12 тис.га, кукурудзи 74,1 тис. гектарів. В 2011 році  заплановано збільшення посівних площ по цих  культурах у вищезгаданих районах на 1-2 відсотки від рівня 2010 року.
З метою вивчення передового досвіду використання новітніх зразків сільськогосподарської техніки, працівники Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації  взяли участь в роботі виставки Агро-2010 /м.Київ/; виставки сільгосптехніки виробництва  закордоних фірм: Клаас, Амазон. Рієла, Хорш, Лемкен та інші, що відбулась 01.07.2010 року в Німецькому аграрному центрі / смт. Поташ /. Головним управлінням агропромислового розвитку, на базі сільськогосподарських підприємств області за участю керівників районних управлінь агропромислового розвитку та спеціалістів, проведено ряд  семінарів, практичних занять та «Днів поля»  з ефективного використання техніки при впровадженні новітніх енергозберігаючих технологій обробітку ґрунту та вирощуванні сільськогосподарських  культур.

1.4   У сфері торгівлі та надання послуг
В 2010 році у регіонах області проводилась відповідна робота щодо розширення та формування  сучасної інфраструктури торговельної мережі, впровадження прогресивних форм торговельного обслуговування населення. За рахунок розвитку  підприємництва відбувалося  подальше розширення  виїзної форми торговельного обслуговування  сільських жителів, особливо у віддалених і  малонаселених пунктах. Протягом 2010 року торговельна мережа  області  збільшилась на 108  об’єктів торгівлі.
Розширюється мережа сучасних маркетів, прогресивних форм..
Переглядів: 1097 | Додав: Vita | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Хостинг від uCozCopyright Смілянська райдержадмінстрація; 2024
Каталог україномовних сайтів a d d . i n . U A Украина онлайн