Українське село має багату історико-архітектурну спадщину, культуру, самобутній побут, самою природою даровані мальовничі ландшафти; наділене багатими лікувально-рекреаційними ресурсами. Багаті села з індивідуальним житловим фондом та добрими і працьовитими людьми. Разом з тим гострою проблемою для багатьох сіл є брак робочих місць, зростаючий надлишок робочої сили, вивільнюваної з сільськогосподарського виробництва. Враховуючи відсутність потрібних капіталовкладень на створення нових робочих місць, більше уваги варто приділяти галузям, які не потребують для свого розвитку великих коштів. До таких галузей відноситься і сільський зелений туризм, який давно практикується в Україні.
14 березня заступник голови Смілянської райдержадміністрації Наталія Косенко зібрала керівників структурних підрозділів адміністрації, щоб проаналізувати стан розвитку сільського зеленого туризму в районі, діяльність районного осередку Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму.
Завідуючий відділом краєзнавства районної централізованої бібліотечної системи відділу культури і туризму Смілянської райдержадміністрації Сергій Тимофієв окреслив основні досягнення в галузі туризму за 2010 рік, зокрема про розробку нових туристичних маршрутів, відкриття нових туристичних об’єктів. Також Сергій Петрович наголосив на можливості впровадження в Смілянському районі кластерної моделі розвитку сільського зеленого туризму, як перспективи розвитку туризму в районі та можливості створення додаткових робочих місць та зайнятості населення у галузі туризму.
Заступник голови державної адміністрації Наталія Косенко доручила відповідним керівникам служб району всебічно сприяти діяльності спілки та долучитися до їх роботи.